FAQ je dokument obsahující seznam nejčastějších otázek a odpovědí, které se ohledně nějaké problematiky často vyskytují a jsou pro ni typické.

Co je RPG?
RPG je zkratka z anglického "role-play game", překládá se jako "hry na hrdiny" nebo jako hra rolí tzv. rolová hra. Vytvoříte svou ojedinělou postavu ve vytvořeném herním světě, kde se bude odehrávat její příběh. Jste omezeni pouze herními reáliemi a svou vlastní fantazií.

Co je TRPG
TRPG je druh RPG, kdy se jednotlivé příběhy odehrávají zejména textovou formou. V této hře využijete speciálně herně upravené chatové roomky pro skillování schopností, vytváření itemů, autentické pohybování se po herním světě a mnoho dalšího.

MUD
Je poddruh TRPG, jedná se o textovou role play hru obohacenou o naprogramované příkazy, díky kterým je hra vždycky jiná, zajímavá, ojedinělá, závislá na náhodě i vašich zkušenostech a schopnostech. 

Jak začít hrát
Pro tuto otázku zde máme celou sekci "Jak hrát", kde se dozvíte nejdůležitější informace, které využijete, pokud se Vám na stránce nedaří okamžitě zorientovat.