Soubor informací o hře Erindea.cz

 

Co je MUD?

MUD je multiplayer RPG / fantasy svět, kde uživatelé vytváří svou postavu/hrdinu, jako je válečník mág a mnoho dalších, hrají za pomocí psaní textů, které vytváří jeden velký společný příběh.  Hráči za své postavy zkoumají oblasti zamořené netvory, řeší hádanky, účastní se questů, eventů a mnoha dalších aktivit. Jak se vaše postava stává zkušenější a silnější, můžete prozkoumat tvrdší oblasti, řešit těžší hádanky, skillovat svou postavu, získávat ji nové a lepší vybavení apod.

Jeden dotaz z FAQ o MUD je označuje jako „prodloužení skutečného života o vlastnosti gamelike“ a naznačuje, že pokud máte pocit, že je to pouze jen hra, pravděpodobně ji nehrajete správně. Můžeme jen souhlasit.

 

 

Výhody MUD

Vaše postava je opravdu tím, čím si ji uděláte. Někteří lidé hrají s přáteli, jiní se překonávají a vytváří si protipóly své vlastní osobnosti. Můžete zde prožívat cokoliv, co Vám reálný život nepřinese, ponoříte se do doby temného středověku a zažijete, co jste ještě nezažili.

Na svých postavách vidíte neustálý pokrok. Získávání úrovní, učení se dovednostem, kouzlům, poznávání nových postav, řešení úkolů, získávání itemů a mnoho a mnoho dalšího. Každý kus zbroje vás ve hře může udělat silnějším, ačkoliv to nemusí být Váš cíl.

 

 

Co ve hře dělat?

Existuje téměř nepřeberné množství aktivit, které můžete dělat. Prozkoumávat celý herní svět lokaci po lokaci, nakupovat již zmíněné itemy od zbraní, zbroje po lektvary, bylinky aj., skillit postavu, poměřovat své síly v příležitostných duelech, získat členství v klanech, hrát hazardní hry za herní měnu, navazovat osobní vztahy mezi postavami ať už přátelské, rodinné, nepřátelské nebo partnerské, vytváření vlastního panství a mnoho herních akcí (známé jako příkazy). Hra je právě teď a tady a nikdy se nebude opakovat, pokaždé bude různorodá. A to je právě to, co ji dělá nejvíce atraktivní.

Hra bude taková, jak se ji rozhodnete hrát, můžete hrát konkurenční hru proti ostatním nebo můžete hrát kooperativní hru ve spolupráci s ostatními, kteří Vám pomohou při dalších herních postupech. 

Pamatujte, že hra není nikdy hotová. Neustále se aktivně rozvíjí, neustále se můžete dočkat nových interakcí, nových možností.

 

 

Jak hru spustím?

Ke spuštění hry Vám stačí pouze Váš internetový prohlížeč, nemusíte nic stahovat ani instalovat. Hra probíhá na internetových stránkách. Samotná hra probíhá v chatovacích místnostech.

 

 

Jak se zorientovat?

Když poprvé hrajete, může se Vám zdát, že je hra na Vás příliš složitá, tolik reálií, příkazů, může se to zdát téměř nemožné se zorientovat. Budete však překvapeni, jak rychle se dokážete zorientovat a zapojit. Pokud se však i přesto dostanete do úzkých, není nic jednoduššího než se obrátit na některého z hráčů nebo podporu. Než však budete někoho kontaktovat doporučujeme pročíst si FAQ a nahlédnout do manuálu hry.

Chcete-li zobrazit seznam herních příkazů můžete napsat do systému /příkazy. Pokud chcete vidět, co konkrétní příkaz dělá, napište /help [název příkazu].

Vše nejlépe pochopíte a poznáte, až si hru sami vyzkoušíte. Hodně zábavy.